Od biologii do inżynierii materiałowej

Wykład „Od biologii do inżynierii materiałowej”to fascynująca podróż przez świat natury, w którym zjawiska i struktury biologiczne stanowią inspirację do tworzenia innowacyjnych rozwiązań technologicznych.

Podczas prezentacji uczniowie dowiedzą się, czym jest biomimetyka oraz jakie zjawiska i procesy występujące w przyrodzie, są  wykorzystywane przez inżynierów w projektowaniu nowoczesnych materiałów.
Słuchacze poznają również przykłady zastosowania biomimetyki w różnych dziedzinach, takich jak budownictwo, medycyna, elektronika, czy kosmonautyka.

Wykład ten pozwoli spojrzeć na świat z zupełnie nowej perspektywy oraz dostrzec nieskończone możliwości, jakie otwiera przed nami natura.

Język:
Typ szkoły i dziedzina:
piątek, 27 Września, 2024 - 10:00
Wykład to fascynująca podróż przez świat natury, w którym zjawiska i struktury biologiczne stanowią inspirację do tworzenia innowacyjnych rozwiązań technologicznych.
prof. dr hab. inż.
Katarzyna