Od bohatera do zera czyli o skutkach braku zarządzania ryzykiem/ from hero to zero

Kurs przeznaczony jest dla uczniów szkół średnich i ma na celu zbadanie kluczowego znaczenia zarządzania ryzykiem zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Poprzez studia przypadków, interaktywne dyskusje i rzeczywiste scenariusze, uczniowie dowiedzą się, jak niegdyś odnoszące sukcesy osoby i organizacje mogą stanąć w obliczu dramatycznych upadków, gdy ryzyko nie zostanie odpowiednio zidentyfikowane, ocenione i zarządzone. Kurs kładzie nacisk na rozwój praktycznych umiejętności w zakresie podejmowania decyzji, krytycznego myślenia i planowania strategicznego, zachęcając uczniów do stosowania tych koncepcji we własnym życiu, aby uniknąć typowych pułapek. Rozumiejąc potencjalne konsekwencje braku działania i niewłaściwego osądu, uczniowie będą przygotowani do dokonywania świadomych wyborów, kładąc podwaliny pod przyszłość naznaczoną odpowiedzialnym zarządzaniem ryzykiem i trwałym sukcesem.

Język:
czwartek, 26 Września, 2024 - 10:30
Omówimy zarządzanie ryzykiem w życiu i pracy. Nauczysz się, jak niezarządzane ryzyko prowadzi do upadków. Kładziemy nacisk na umiejętności decyzyjne, myślenie krytyczne i planowanie.
mgr
Zofia