Od czego zacząć i jak przeprowadzić badanie statystyczne?

W jaki sposób należy przeprowadzić badanie ankietowe? Jak dobrać próbę do badania? Czy zawsze trzeba przeprowadzić badanie pilotażowe? Jak poprawnie skonstruować kwestionariusz (ankietę)? Kiedy zastosować pytania otwarte a kiedy zamknięte?

Na te inne pytania uczestnicy otrzymają odpowiedź podczas lekcji ze statystyki i projektowania badań. Uczniowie poznają sposoby projektowania kwestionariusza. W grupie opracują przykładowe pytania do ankiety. W trakcie zajęć wezmą udział w przygotowanym badaniu. Uczestnicy spotkania poznają podstawowe metody analizy statystycznej. Sformułują wnioski końcowe, a także wspólnie zaprezentujemy opracowane wyniki w formie wykresów i tablic.

Język:
Typ szkoły i dziedzina:
czwartek, 26 Września, 2024 - 09:00
W jaki sposób należy przeprowadzić badanie ankietowe? Jak dobrać próbę do badania? Jak poprawnie skonstruować kwestionariusz (ankietę)? Na te inne pytania uczestnicy otrzymają odpowiedź podczas lekcji
Dodatkowe informacje:
Grupy do 25 os. Zajęcia komputerowe.
Marta
Marszałek