Tajemnice kampusu UKSW przy ul. Dewajtis 5

Temat wycieczki związany jest z dziedzictwem naszej Uczelni, a zarazem specyfiką naszego kierunku „Chrześcijańska turystyka religijna”, przygotowującego do wykonywania zawodu pilota i przewodnika. Chcemy pokazać atrakcyjność turystyczną i pielgrzymkową miejsc zw. z naszym Uniwersytetem, atrakcje samego naszego kampusu przy ul. Dewajtis 5, który jest przecież miejscem historycznym. Zapoznając z tym dziedzictwem zarazem wskazujemy sensowność studiowania zagadnień związanych z turystyką religijną, którą można uprawiać na różne sposoby, m.in. poznając to co „nasze”, budując więzi międzypokoleniowe. W programie tej wycieczki będzie m.in. kościół i kompleks pokamedulski, szlak jakubowy, grób Staszica.

Język:
Typ szkoły i dziedzina:
wtorek, 24 Września, 2024 - 10:00
Zapraszamy Uczniów szkół średnich by poznali bardziej szczegółowo nasz kampus przy ul. Dewajtis 5. Czy wiedzieliście, że leży on na szlaku drogi św. Jakuba, prowadzącej do Santiago de Compostela?
Organizator:
Wydział Teologiczny, kierunek Chrześcijańska turystyka religijna