Szlakiem Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie i okolicach

Temat wycieczki związany jest z dziedzictwem naszej Uczelni i Jej Patrona, a zarazem specyfiką naszego kierunku „Chrześcijańska turystyka religijna”, przygotowującego do wykonywania zawodu pilota i przewodnika. Chcemy pokazać atrakcyjność turystyczną i pielgrzymkową miejsc zw. z naszym Patronem w Warszawie i okolicach. Zapoznając z tym dziedzictwem zarazem wskazujemy sensowność studiowania zagadnień związanych z turystyką religijną, którą można uprawiać na różne sposoby, m.in. poznając to co „nasze”, budując więzi międzypokoleniowe. W programie tej wycieczki będzie m.in. Muzeum Kard. Stefana Wyszyńskiego, Jego grób w Archikatedrze, kościół Wizytek, Laski, Pałac Arcybiskupów Warszawskich przy ul. Miodowej w Warszawie.

Język:
Typ szkoły i dziedzina:
poniedziałek, 23 Września, 2024 - 08:00
Podczas wycieczki "Szlakiem Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie i okolicach" chcemy zapoznać Uczniów z dziedzictwem Patrona naszego Uniwersytetu.
Dodatkowe informacje:
Wycieczka autokarowa trwa cały dzień, od 08:00 - 16:00.
Organizator:
Wydział Teologiczny, kierunek Chrześcijańska turystyka religijna
Współorganizator:
Biuro pielgrzymkowo turystyczne NOMADA.
dr hab.
Barbara