Polska zielona transformacja gospodarcza-rozwój czy regres?

Celem warsztatów jest zapoznanie uczniów z koncepcją zielonej transformacji i działaniami podejmowanymi w jej duchu w krajach Europy, a w szczególności Polski. Jest to niezwykle istotny temat z perspektywy zmian gospodarczych i demograficznych, ponieważ to właśnie zielona transformacja może stanowić odpowiedz na wyzwania XXI wieku związane ze zmianami klimatu. Przystosowanie się do zmian klimatycznych ma wysoki priorytet dla rynków zarówno finansowych jak i niefinansowych. Podczas warsztatów młodzież zapozna się z działaniami planowanymi i tymi już podjętymi w ramach Unii Europejskiej oraz konsekwencjami jakie niosą one dla polskiej gospodarki.

Warsztaty będą miały zarówno wymiar teoretyczny jak i praktyczny. Po krótkim wprowadzeniu do zagadnień dotyczących zmian klimatycznych i zielonej transformacji, uczniowie będą mogli uczestniczyć aktywnie w części praktycznej zajęć. Zajęcia urozmaicą quizy.

Język:
Typ szkoły i dziedzina:
środa, 25 Września, 2024 - 08:00
piątek, 27 Września, 2024 - 08:00
Kraje na świecie poszukują sposobów dostosowania się do zmian klimatycznych lub ich ograniczenia. Obecnie Polska jak i cała Europa stoją u progu zielonej transformacji, która przekształca gospodarkę.
doktorantka
Marianna