Synteza tetrafenyloporfiryny

W trakcie zajęć uczestnicy przeprowadzą syntezę 5,10,15,20-tertafenyloporfiryny - związku należącego do grupy tzw. barwników życia, obecność których warunkuje istnienia życia na Ziemi. Oprócz odpowiedniego wprowadzenia teoretycznego uczestnicy zajęć będą mieli okazję zapoznać się z praktycznymi aspektami syntezy organicznej, w tym typowymi metodami rozdziału związków chemicznych. Zademonstrowana zostanie dostępna na uczelni aparatura pomiarowa, przewidziane są także luźne pokazy.

Język:
Typ szkoły i dziedzina:
piątek, 27 Września, 2024 - 09:00
Synteza tetrafenyloporfiryny – związku z grupy barwników życia.
Dodatkowe informacje:
W przypadku osób, które nie ukończyły 18-go roku życia wymagana jest zgoda rodziców na uczestnictwo w tego typu zajęciach. Zajęcia mają charakter praktyczny.
Organizator:
WMP SNŚ, Instytut Nauk Chemicznych, Wydział Matematyczno-Przyrodniczy. Szkoła Nauk Ścisłych
Współorganizator:
Chemiczne Koło Naukowe "Luminol"
Jarosław
Kowalski