Prowadzenie badań interdyscyplinarnych na obszarach obozów zagłady – najnowsze wyniki badań

Numer: 
196
Wydział Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej prowadzi multidyscyplinarne badania związane z funkcjonowaniem niemieckich obozów zagłady, koncentracyjnych i pracy funkcjonujących w latach 1939 - 1945. Podejmowane działania na rzecz upowszechniania nauki mają na celu budowanie współpracy między podmiotami działającymi w obszarze nauki, a podmiotami działającymi w sferze społecznej.
 
W badaniach prowadzone były m.in. pomiary z wykorzystaniem skaningu laserowego oraz metod obrazowania geofizycznego, z wykorzystaniem oprogramowania SIP. Dane badawcze obejmą również archiwalne zdjęcia lotnicze z lat 1939-1960, aktualne ortofotomapy i zdjęcia satelitarne.
 
Seminarium będzie się składało z 3-4 wystąpień (po około 30-40 minut) zaproszonych gości, którzy opowiedzą o prowadzonych badaniach na obszarach obozów zagłady w Bełżcu, Sobiborze i Treblince. Seminarium będzie towarzyszyła wystawa zdjęć z badań prowadzonych w 2024 roku przez Wydział Geodezji i Kartografii PW na terenie obozu zagłady w Treblince.
Typ spotkania: 
Dziedzina: 
Dedykowane: 
Język: 
Termin: 
wtorek, 24 Września, 2024 - 10:00
Czas trwania: 
150 minut
Opis skrócony: 
Goście opowiedzą o prowadzonych badania na obszarach obozów zagłady w Bełżcu, Sobiborze i Treblince. Będzie wystawa zdjęć z badań prowadzonych przez Wydział na terenie obozu zagłady w Treblince.
dr inż.
Sebastian
Różycki
Miejsce spotkania: 
Plac Politechniki 1
00-661 Warszawa

©2024 Festiwal Nauki