VIII Ogólnopolska Konferencja Archiwistów i Historyków z cyklu „Educare necesse est…”

Ósma konferencja z cyklu „Educare necesse est…”. Tegoroczny temat to: Życie codzienne w dokumencie, historiografii i dydaktyce od średniowiecza do końca XX w.. Ma ona na celu wymianę informacji i doświadczeń na temat możliwości wykorzystania w praktyce szkolnej źródeł archiwalnych pokazujących różne aspekty życia codziennego (mieszkanie, pożywienie, rodzina, praca, szkoła, komunikacja, wolny czas, opieka lekarska, opieka społeczna, religia, bieda, bogactwo, więziennictwo) w okresie od średniowiecza do końca XX w. Przedmiotem obrad chcemy uczynić m.in. zagadnienia jak:

– źródła archiwalne dotyczące życia codziennego — omówienie źródeł i możliwości ich praktycznego wykorzystania na lekcjach, warsztatach, zajęciach pozalekcyjnych;

– edukacyjny potencjał projektów opartych na źródłach poświęconych różnym aspektom życia codziennego — przykłady dobrych praktyk;

– codzienność i jej aspekty w świetle źródeł archiwalnych;

– gra jako metoda dydaktyczna.

Dedykowane:
Język:
wtorek, 24 Września, 2024 - 09:30
środa, 25 Września, 2024 - 09:30
Tematem Konferencji będzie "Życie codzienne w dokumencie, histografii i dydaktyce od średniowiecza do końca XX w.”
Dodatkowe informacje:
Konferencja dwudniowa
Organizator:
, Archiwum Państwowe w Warszawie
Współorganizator:
Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej, Wydział Historii Uniwersytetu Warszawskiego, Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli
prof. dr hab.
Alicja
Kulecka
Violetta
Urbaniak
mgr