Skarby czy starocie? – o rękopisach i drukach w bibliotece dla najmłodszych uczniów

Interaktywna lekcja z w formie mini warsztatów z zadaniami dla uczniów i z elementami ruchowymi. Główną jej treścią jest uświadomienie istnienia cennych obiektów w bibliotekach, wyjaśnienie sensu ich gromadzenia, wprowadzenie podstawowych pojęć takich jak rękopis i druk – w formie zabawy. Uczniowie będą mogli obejrzeć dawne i cenne rękopisy, a także wykonać własną pracę inspirowaną prezentowanymi podczas lekcji obiektami.

Język:
czwartek, 26 Września, 2024 - 09:00