Jikoshо̄kai, czyli jak się przedstawić po japońsku

Na lekcji pokazowej wykorzystane zostaną zarówno klasyczne, jak i nowoczesne metody nauczania. Uczestnicy otrzymają karty pracy, na których będą zapisywać jikoshо̄kai, czyli ‘przedstawienie się’. Podamy nasze imię i nazwisko (lektorka zapisze je dla uczestników japońskim sylabariuszem - katakaną), a także kraj i miasto pochodzenia. Nauczymy się liczyć do stu (ale spokojnie, będzie nam potrzebne tylko dziesięć słówek smiley! ), i podamy swój wiek. Liczby i cyfry przydadzą się także, by powiedzieć „Jestem w X klasie”. Oprócz tych zdań nauczymy się także podstawowych wyrażeń grzecznościowych (proszę, przepraszam, itp.). Nowoczesne metody dydaktyczne to na przykład Kahoot i Quizlet, które posłużą do wprowadzenia i zebrania w jedno miejsce słownictwa. Na koniec zajęć zagramy także w grę planszową.

Język:
Typ szkoły i dziedzina:
wtorek, 24 Września, 2024 - 11:00
Na lekcji pokazowej nauczymy się przedstawiać, liczyć do stu i podawać swój wiek i klasę. Nauczymy się podstawowych wyrażeń grzecznościowych. Na koniec zagramy w grę planszową.
Organizator:
Szkoła Języków Wschodnich