Wizyta w Warszawskiej Stacji Obserwacyjnej ACTRIS w Instytucie Geofizyki Wydziału Fizyki UW

Naukowcy z Instytutu Geofizyki Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego prowadzą różnorodne badania mające na celu określenie stanu atmosfery. Na dachu budynku wydziału znajduje się platforma pomiarowa wyposażona w najnowocześniejszą aparaturę, spełniającą najwyższe standardy infrastruktury badawczej ACTRIS. Każdego dnia gromadzi ona megabajty danych na podstawie których współczesna nauka dostarcza informacji o aerozolach atmosferycznych i ich interakcji z promieniowaniem słonecznym. Zapraszamy wszystkie osoby, które chcą na własne oczy zobaczyć m. in. jedyny w Polsce spektrometr Pandora, czy też zajrzeć do wnętrza wielokanałowego lidaru PollyXT. Zapewniamy niezapomniane przeżycia i widok na panoramę miasta z wysokości piątego piętra.
Język:
sobota, 21 Września, 2024 - 10:00
sobota, 21 Września, 2024 - 10:30
Podejrzymy jak pracują geofizycy z Wydziału, zajrzymy do wnętrza wielokanałowego lidaru PollyXT, zobaczymy jedyny w Polsce spektrometr Pandora i wiele innych ciekawych instrumentów pomiarowych.
Dodatkowe informacje:
Zapisy od 16 IX pod adresem: festiwal.fuw@gmail.com