Zaburzenia odżywiania - nadmiar kontroli czy raczej jej brak?

Numer: 
244

Zaburzenia odżywiania to poważny problem naszych czasów. Mimo nieustannego nagłaśniania tematu nadal zbyt mała jest świadomość społeczeństwa w kontekście tych problemów.

W trakcie prezentacji postaramy się dokładnie wytłumaczyć na czym polegają poszczególne zaburzenia takie jak: anoreksja, bulimia czy kompulsywne objadanie się, a także jak je od siebie odróżnić.

Omówimy przyczyny, oraz jaką rolę odgrywa otoczenie w przebiegu choroby, a także jak pomóc osobie cierpiącej na zaburzenia odżywiania i jak rozpoznać pierwsze symptomy, że „coś jest nie tak”.

Typ spotkania: 
Dziedzina: 
Forma: 
Dedykowane: 
Język: 
Termin: 
sobota, 19 Września, 2026 - 11:00 do 12:00
Opis skrócony: 
Postaramy się dokładnie wytłumaczyć na czym polegają poszczególne zaburzenia takie jak: anoreksja, bulimia czy kompulsywne objadanie się, a także jak je od siebie odróżnić.
Zapisy: 
Nie
Współorganizator: 
SKN Immunis
prof. dr hab. n. med. i n. o zdr.
Grażyna
Gromadzka
studentka
Kalina
Bednarska
Miejsce spotkania: 
ul. Wóycickiego 1/3
01-938 Warszawa

Kampus Wóycickiego, bud. n. 19, s. 004

©2026 Festiwal Nauki