Zastosowanie laserów do leczenia malformacji naczyniowych i innych patologii u dzieci

W 2011 w IPCZD powstała pracownia laseroterapii wyposażona w barwnikowy laser do przezskórnych zabiegów zmian naczyniowych. Stopniowo, wyposażenie pracowni wzbogacało się o kolejne lasery (Nd-Yag, Er-Yag, CO2) pozwalające na rozszerzanie wskazań do przezskórnej laseroterapii. Od 2015 roku posiadamy laser diodowy, a od 2016 urządzenie emitujące fale radiowe (RF) do zabiegów wewnątrznaczyniowych, pozwalające zamykać żylaki i malformacje żylne położone głębiej pod skórą. W chwili obecnej spektrum zabiegów wykonywanych za pomocą laseroterapii obejmuje:

• wewnątrznaczyniowa ablacja laserowa lub falami o częstotliwości radiowej (RF) żylaków kończyn dolnych i malformacji żylnych
  • przezskórna laseroterapia malformacji kapilarnych (PWS), malformacji naczyniowych, naczyniaków
  • przezskórne zamykanie teleangiektazji falami o częstotliwości radiowej (RF)
  • laseroterapia blizn przerosłych i keloidów
  • laserowe usuwanie zmian skórnych typu brodawki wirusowe stóp, dłoni, kłykciny kończyste, brodawki wirusowe twarzy, włókniaki, brodawki łojotokowe, wyrośla skórne
  • laserowe usuwanie naczyniaków limfatycznych i mieszanych ze skóry
  • laserowe usuwanie zmian pigmentowych
  • laserowe usuwanie wrastających paznokci
  • laserowe operacje torbieli pilonidalnych
    W trakcie warsztatów chcielibyśmy zaprezentować Państwu wyposażenie naszego bloku operacyjnego, sposób działania urządzeń laserowych oraz przedstawić krótką prezentację o laseroterapii z przykładowymi patologiami i efektami leczenia laserem.
Dedykowane:
Język:
poniedziałek, 23 Września, 2024 - 17:00
Wady naczyń są najczęstszymi wadami wrodzonymi. Leczenie wymaga złożonego, wielodyscyplinarnego leczenia zarówno zabiegowego jak i zachowawczego. Jednym z elementów leczenia jest laseroterapia.
Dodatkowe informacje:
Zapisy od 16 IX pod adresem: nauka@ipczd.pl