Złapię cię za słówka: efektywna współpraca w globalnej grze językowej

Warsztat obejmuję rozwój umiejętności radzenia sobie w sytuacjach wymagających współpracy z osobami z różnorodnych środowisk kulturowych i językowych. Uczestnicy warsztatu dowiedzą się jak różnice kulturowe wpływają na oczekiwania i podejście do komunikacji, punktualności czy hierarchii w ramach różnych kultur. Uczestnicy będą analizować incydenty krytyczne, pracować w małych grupach i porównywać perspektywy na poszczególne zjawiska, które pozwalają na poznawanie przyczyn ludzkich zachowań i unikanie niektórych nieporozumień, wynikających z niezrozumienia niuansów kulturowych i językowych panujących w różnych krajach.

Dedykowane:
Język:
środa, 25 Września, 2024 - 15:00
Dodatkowe informacje:
Na warsztacie będą różne interaktywne formy pracy, takie jak dyskusja i incydenty krytyczne
Współorganizator:
Uniwersytet w Białymstoku, Wydział Filologiczny