Jak reagować na krzywdę zwierząt pozaludzkich?

Numer: 
356

Codziennie możemy stać się świadkami sytuacji, w których zwierzę wymaga naszej interwencji – od potrącenia przez samochód, przez znalezienie porzuconego psa lub kota, aż po podejrzenie zaniedbania czy znęcania się nad zwierzęciem. W takich momentach często chcemy pomóc, ale nie zawsze wiemy, jak zrobić to bezpiecznie i skutecznie.

 

Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się, jakie działania warto podjąć w różnych sytuacjach zagrożenia dobrostanu, zdrowia i życia zwierząt, do jakich instytucji zgłaszać konkretne przypadki oraz jakie informacje należy przekazać, aby pomoc mogła zostać udzielona jak najszybciej. Krótkie wprowadzenie prowadzących pozwoli uporządkować najważniejsze zagadnienia związane z reagowaniem na przypadki krzywdy zwierząt oraz rolą obywateli w ich ochronie.

 

Główną częścią spotkania będzie praca nad praktycznymi kazusami. Uczestnicy, działając indywidualnie lub w grupach, będą analizować przedstawione przypadki i przygotowywać plan działania: ocenią sytuację, wskażą właściwe służby lub organizacje oraz zaplanują sposób zgłoszenia i dalszego postępowania. Następnie proponowane rozwiązania zostaną omówione wspólnie z prowadzącymi.

 

Warsztaty mają charakter praktyczny i są skierowane do wszystkich osób, które chcą lepiej przygotować się do odpowiedzialnego reagowania w sytuacjach, gdy zwierzęciu dzieje się krzywda. To okazja, by zdobyć przydatną wiedzę, przećwiczyć podejmowanie decyzji w bezpiecznych warunkach i przekonać się, że każdy z nas może realnie przyczynić się do poprawy losu zwierząt.

 

Jeśli chcesz wiedzieć, jak skutecznie pomagać zwierzętom i nie pozostawać obojętnym wobec ich cierpienia, te warsztaty są właśnie dla Ciebie

Typ spotkania: 
Dziedzina: 
Forma: 
Dedykowane: 
Język: 
Termin: 
sobota, 26 Września, 2026 - 15:00 do 16:30
Opis skrócony: 
Gdy zwierzęciu dzieje się krzywda, liczy się szybka i właściwa reakcja. Dowiedz się, co robić, komu zgłaszać i jak skutecznie pomagać.
Zapisy: 
Nie
dr hab.
Cezary
Błaszczyk
mgr
Nina
Hilgier
mgr
Izabela
Walkiewicz
Miejsce spotkania: 
ul. Krakowskie Przedmieście 26/28
00-927 Warszawa

Collegium Iuridicum I (Wydział Prawa i Administracji, Budynek Poseminaryjny), sala 117

©2026 Festiwal Nauki