Komiksowy Szczyt Dyplomatyczny – bilateralne rozmowy między Peru i Portugalią

Numer: 
50

20 września o godzinie 11.00 odbędzie się spotkanie na szczycie między ambasadorami komiksu peruwiańskiego i portugalskiego w Polsce, w którym udział wezmą ze strony Peru Jej Ekscelencja Pani Katarzyna Wągrodzka-Villegas oraz ze strony Portugalii Jego Ekscelencja Pan Jakub Jankowski.  

Celem rozmów będzie refleksja nad wydarzeniami z historii obu krajów o doniosłym znaczeniu społecznym. W zamierzeniu chodzi o wymianę doświadczeń, które zostały przetworzone artystycznie przez peruwiańskich i portugalskich kronikarzy komiksowych, a których merytoryczne omówienie może dać impuls oraz stworzyć przestrzeń do poszukiwania rozwiązań przeszłych, teraźniejszych i przyszłych kwestii istotnych dla obywateli Peru i Portugalii. Pan i Pani Ambasador opowiedzą fascynującą historię, której początek sięga pierwszych wypraw morskich, biegnie przez czasy konkwisty, ruchów partyzanckich, walki o demokrację i niepodległość aż po wyzwania współczesności.

Obie strony liczą na owocny dialog i zapraszają do rozmowy osoby zainteresowane komiksem w funkcji narzędzia komunikacji międzynarodowej.

Typ spotkania: 
Dedykowane: 
Język: 
Termin: 
niedziela, 20 Września, 2026 - 11:00 do 12:30
Opis skrócony: 
Komiksowy Szczyt Dyplomatyczny – czy Peru dogada się z Portugalią?
Zapisy: 
Nie
dr
Jakub
Jankowski
mgr
Katarzyna
Wągrodzka-Villegas
Miejsce spotkania: 
ul. Pasteura 5A
02-093 Warszawa

Środowiskowe Laboratorium Ciężkich Jonów UW, sala B

©2026 Festiwal Nauki